Tutaj jesteś

Bagażnik na dach samochodu

17 lipca 2021 Lifestyle bagażnik na dach

Podróżowanie samochodem jest bardzo wygodną opcją dla osób, które lubią odwiedzać wiele miejsc podczas jednej wycieczki. Problem pojawia się w momencie, kiedy ilość bagaży przewyższa ilości wolnego miejsca w samochodzie. W takim przypadku na ratunek przybywają producenci bagażników na dach.
Jest to bardzo dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą podczas podróży posiadać przestrzeń w samochodzie oraz prowizoryczny porządek w bagażniku.
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bagażników na dach, wyróżnia się wśród nich bagażnik bazowy, który jest bardzo chętnie wybierany przez wielu użytkowników tego sprzętu. Powinien on być odpowiednio dopasowany do modelu samochodu, dzięki czemu będzie on spełniał w 100% swoją funkcję. Można także spotkać uniwersalne bagażniki tego typu, jednak nie cieszą się one tak dobrą opinią, jak te dopasowane.
Aby go zamontować należy doczepić do dachu samochodu specjalne belki, jeżeli auto w swoim wyposażeniu posiada relingi dachowe to poprzeczne belki mocuje się bezpośrednio do nich. Według opinii wielu użytkowników najłatwiejsze w montowaniu są najdroższe bagażniki posiadające specjalne funkcje montażu i łatwą instrukcję.

Jak wybrać bagażnik na dach?

Tak samo jak w przypadku wyboru samochodu, tak i podczas zakupu bagażnika należy się sporo nagłówkować. Należy wziąć pod uwagę kilka opcji, które przyczynią się do odpowiedniego użytkowania sprzętu.
Pierwszą zasadą jest wymiar skrzynki umieszczanej na dachu, nie powinna ona blokować otwarcia tylnego bagażnika oraz nie może ograniczać pełnej widoczności. Przyjęto ogólną zasadę, która mówi, że box dachowy nie powinien wychodzić poza przednią i tylną część samochodu bardziej niż 15cm.
Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest maksymalne obciążenie dachu. Aby nie doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji podczas podróży, warto poszukać informacji na temat wagi, jaką jest w stanie utrzymać dach samochodu.
Trzecia zasada dotyczy montażu, o którym mówiono już wcześniej. Wyróżnia się montaż za pomocą obejm w kształcie litery U lub za pomocą tzw. łapek sterowanych pokrętłami w rowku T belek aluminiowych.

Jak poruszać się z bagażnikiem zamontowanym na dachu?

Jak wiadomo dodatkowe obciążenie nie poprawia jakości jazdy szczególnie, gdy znajduje się ono na samochodzie. Posiadając box na dachu zwiększa się wysokość pojazdu, a samo obciążenie może wynosić nawet 100 kg. Dlatego warto zwiększyć swoją uwagę podczas prowadzenia samochodu oraz zachować jeszcze większą ostrożność. Należy również ograniczyć prędkość do maksymalnie 130 km/h.
Wszystko to zagwarantuje bezpieczne dotarcie do celu.

Podręczniki do liceum

Redakcja mrcichy.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat finansów, rozrywki, internetu, stylu życia i zdrowia łączą się w harmonijną mozaikę informacji i inspiracji. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wyjątkowych treści, które nie tylko informują, ale również angażują i motywują do pozytywnych zmian w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podręczniki do liceum

Podręczniki do liceum

8 czerwca 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?