Tutaj jesteś

Opaski kompresyjne – dla biegaczy i nie tylko

3 stycznia 2022 Lifestyle Opaski kompresyjne

Sportowcy szukają różnych sposobów na wspomaganie swojego organizmu, tak aby poprawić jego wydolność, a więc i osiągane wyniki. Pomocne okazują się być różnego rodzaju produkty żywnościowe przeznaczone dla osób uprawiających sport oraz dedykowana im odzież. Dużą popularnością cieszą się również opaski kompresyjne. Zakup opasek kompresyjnych to doskonale rozwiązanie przede wszystkim dla biegaczy, lecz jak się okazuje, nie tylko dla nich.

Jak działają opaski kompresyjne?

Kompresja polega na uciskaniu wybranych partii mięśni, tak aby poprawić w nich przepływ krwi. Krew sama w sobie dostarcza im spore ilości tlenu, dzięki któremu nasz organizm jest w stanie sprawniej funkcjonować. Opaski kompresyjne można zakładać na łydki bądź na inne partie ciała, choć biegacze najczęściej wybierają właśnie modele na nogi. Wszystko dlatego, że to właśnie one są ich głównym narzędziem pracy, zatem muszą być jak najbardziej wydolne. Opaska kompresyjna sama w sobie nie uwiera, nie powoduje też uczucia napięcia mięśni. Staje się ona niemalże drugą skórą, dlatego też jest tak popularna wśród sportowców.

Jaką opaskę kompresyjną wybrać?

Pozostaje pytanie, jaką właściwie opaskę kompresyjną wybrać dla siebie? Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej rozmiar, gdyż nie może być ona ani zbyt luźna (nie osiągniemy wtedy pożądanego efektu kompresji), ani zbyt upięta (będzie wtedy ograniczała ruchy). Aby dobrać odpowiedni rozmiar opaski, należy zmierzyć część ciała, na której ma się ona znajdować. W przypadku łydki musimy jedynie sprawdzić, jaki ma ona obwód i dopasować opaskę do swoich wymiarów. Ważne, aby nie mierzyć łydki wieczorem, gdyż po całym dniu nogi mogą być nieco opuchnięte. Najlepiej zrobić to w środku dnia, będąc w spoczynku (pomiarów nie dokonujemy bezpośrednio po treningu). Następnie wystarczy tylko zamówić właściwą dla siebie opaskę – w sklepach internetowych znajdziemy bardzo duży wybór kolorów i wzorów. 

Opaska kompresyjna – dla kogo?

Na zakup opasek kompresyjnych najczęściej decydują się biegacze, choć w praktyce może z nich korzystać każdy sportowiec. Opaska przydaje się także rowerzystom czy osobom uprawiającym sporty zespołowe, takie jak gra w piłkę nożną czy w koszykówkę. Czasami opaski kompresyjne wybierane są przez osoby, które nie uprawiają czynnie sportu, jednak chciałyby nieco poprawić krążenie krwi, na przykład w nogach. Tego rodzaju profilaktyka zapobiega żylakom, pozwala również bez większego wysiłku i zmęczenia nóg pokonywać nawet dłuższe trasy na piechotę. 

Podręczniki do liceum

Redakcja mrcichy.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat finansów, rozrywki, internetu, stylu życia i zdrowia łączą się w harmonijną mozaikę informacji i inspiracji. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wyjątkowych treści, które nie tylko informują, ale również angażują i motywują do pozytywnych zmian w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podręczniki do liceum

Podręczniki do liceum

8 czerwca 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?