Tutaj jesteś

Aspiracje zawodowe, czym się kierować?

16 listopada 2019 Finanse

Wielu młodych Polaków coraz częściej myśli, jaki zawód wybrać dla siebie, tak aby był on przyszłościowy. Jednak nie tylko młodzi mają dosyć swojej obecnej pracy, i marzą o podjęciu innej.
Każdy z nas ma własne aspiracje zawodowe, tylko nie wszyscy potrafią do nich wytrwale dążyć.

Nowe technologie i IT, to najmniej zaskakująca i najczęściej występująca w prognozach branża, w której specjaliści znajdą pracę w przyszłości.


Szacuje się, że w samej Europie do 2020 roku, ma powstać około miliona nowych miejsc pracy. Poszukiwani będą głównie programiści, graficy komputerowi i administratorzy baz danych. Mimo wysokich zarobków, w Polsce cały czas odnotowujemy brak osób do prace w tej dziedzinie. W przyszłości, bardzo łatwo będzie znaleźć pracę w dziale robotyki i sztucznej inteligencji.

Według specjalistów 65% obecnych uczniów szkół podstawowych będą realizowane profesje, które dopiero powstaną na potrzeby dynamicznie zmieniających się realiów. Czyli ponad połowa polskich uczniów będzie pracowała w zawodach, które jeszcze nie istnieją. W przyszłości powstaną takie zawody jak analityk cybermiasta. Będzie on analizował i naprawiał czynniki, które będą odpowiadać za dostawę energii elektrycznej, czy gospodarowanie odpadów.

Przyszłościowym zawodem będzie także kontroler dróg i powietrza. Na tym stanowisku, pracownicy będą zarządzać drogą, na której pojawią się autonomiczne pojazdy, oraz przestrzenią powietrzną, gdzie będzie latało coraz więcej dronów.

Prywatna opieka medyczna, szczególnie dla osób starszych jest kolejną dziedziną w której stronę powinniśmy kierować nasze aspiracje zawodowe.


W przyszłości nie zabraknie także pracy dla psychologów, terapeutów i mediatorów. Żyjemy w ciągłym stresie, biegu i jesteśmy nieustannie zmęczeni.

Jeśli chodzi o osoby kreatywne i artystów, nie muszą się oni niczym martwić. Kreatywności ludzkiej nie zastąpi żaden robot.

Wybierając zawód i decydując się na pracę w danej branży, należy pamiętać aby czerpać z niej satysfakcję. Praca nie będzie dawała nam oczekiwanej satysfakcji, jeśli w przyszłości nasze stanowisko przejmie sztuczna inteligencja.

Podręczniki do liceum

Redakcja mrcichy.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat finansów, rozrywki, internetu, stylu życia i zdrowia łączą się w harmonijną mozaikę informacji i inspiracji. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wyjątkowych treści, które nie tylko informują, ale również angażują i motywują do pozytywnych zmian w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?