Chcesz mieć mobilność laptopa i wydajność peceta? Rozważ inwestycję w laptop gamingowy.

Jeśli podczas zdalnej pracy lub rozrywki lubisz się przemieszczać, choćby między łóżkiem a biurkiem, mobilny komputer może Ci w tym pomóc.

Era laptopów, jako dużych kalkulatorów i notatników biznesowych już minęła. Teraz oprócz wygody, możesz mieć w plecaku prawdziwą bestię, pozwalającą na odpalenie nawet najnowszej gry, w przerwie na lunch.

Co wyróżnia laptop do gier na tle jego słabszego rodzeństwa?
Dwa najważniejsze parametry, które musisz wziąć pod lupę, to układ graficzny i wydajność urządzenia.
Bez grafiki, obraz Ci się zetnie w najważniejszym momencie albo będziesz musiał ustawić szczegóły na minimum, co bardzo osłabia efekty.
Brak szybko śmigającego procesora całkowicie zabije sens gry, jeśli w ogóle uda się ją zainstalować.

Dodatkowo warto spojrzeć na pojemność dysku twardego (gry trochę ważą), najlepiej w technologii półprzewodnikowej SSD, oraz wielkość pamięci RAM (operacyjnej). Waga, kolor, ekran, wejście słuchawkowe zależy już tylko od Twoich gustów.

Jedyną, choć znaczącą barierą jest cena.
Niektórzy twierdzą, że laptopa do 4.000zł nie można nazwać gamingowym. Warto się zastanowić, czy nie lepiej odłożyć trochę więcej i zainwestować w maszynę, której już większość wymagań nie zagnie.

Do kwoty 5-6 tys. możemy liczyć na dobry sprzęt. Tutaj znajdziemy lepszy procesor, np. Ryzen, który podrzucił poprzeczkę dla graczy i grafików, a także potężne karty graficzne RTX.

Naprawdę wymagający użytkownicy powinni spojrzeć na półkę 8-10 tysięcy gdzie nic ich już nie zaskoczy, a wszystkie parametry nie dość, że będą na wysokim poziomie, to jeszcze będą ze sobą współgrały.

Jeśli te kwoty Cię przerażają, czasem lepiej nabyć zwykły komputer PC lub sprzęt używany, który jednak może okazać się zawodny i finalnie droższy.

laptop-power.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.