Tutaj jesteś

5 gadżetów, które ułatwią życie w stylu Zero Waste

17 października 2019 Lifestyle

Idea Zero Waste ma w Polsce coraz szersze grono zwolenników. To dobrze, gdyż w czasach, w których śmieci powoli zabierają nam miejsce do życia, życie bez odpadów staje się obowiązkiem dla każdego z nas. Co może nam pomagać w walce z jednorazowymi kubkami, plastikowymi sztućcami i innymi, wszechobecnymi dodatkami, które po kilku minutach użytkowania zmieniają się w odpad, rozkładający się przez kilkaset lat? Oto 5 gadżetów, dzięki którym połączenie codziennego życia z troską o środowisko stanie się łatwiejsze.

Miejsce 5. Zestaw sztućców


Drewniane lub metalowe, w etui lub w płóciennym woreczku, mogą towarzyszyć nam w chwili, gdy dom opuszczamy z pewnością, iż czeka nas posiłek na mieście. Własny zestaw sztućców może uchronić nas przed plastikowymi, które dość często wręcza się klientom w barach mlecznych i lokalach gastronomicznych z szybkim jedzeniem.

Miejsce 4. Woskowijka


Woskowijka to nic innego, jak kawałek materiału (np. dekoracyjnej tkaniny), który pokryty jest naturalną warstwą pszczelego wosku. Taki materiał świetnie sprawdza się jako opakowanie na drugie śniadanie, np. na kanapki. Woskowijkę można wykorzystywać wiele razy, a utrzymanie jej w czystości jest zadaniem bardzo prostym. Nie trzeba przy okazji marnować folii i foliowych woreczków, dzięki czemu przestrzeganie idei zero waste jest łatwiejsze.

Miejsce 3. Kubek termiczny

Kubek, w którym można zabrać kawę lub herbatę z domu, i popijać ją przez cały dzień, to wielkie ułatwienie. Można dzięki temu cieszyć się smakiem swego ulubionego napoju, oszczędzać na kawie lub herbacie kupowanej na stacji lub w sklepie, a jednocześnie unikać tak groźnych dla środowiska odpadów, jakimi są jednorazowe kubki.

Miejsce 2. Bidon na wodę


Sporo plastikowych odpadów to butelki po wodzie. To oczywiste, że jakiś napój pod ręką powinniśmy mieć zawsze. Ale czy koniecznie musi być to woda w plastikowej butelce? Jeśli chcemy zaoszczędzić środowisko i pieniądze, możemy zainwestować nie w setki butelek z wodą, lecz w bidon, do którego będziemy nalewać wodę z kranu. Wybór takich pojemników na wodę jest coraz większy, a ciekawe wzornictwo sprawia, iż są one nie tylko praktycznym, ale i stylowym dodatkiem dla każdego z nas.

Miejsce 1. Woreczek na zakupy


Woreczki na zakupy, szyte z resztek materiału lub starych firan, stały się hitem nie tylko wśród osób troszczących się o środowisko, ale i tych, którzy stawiają na prace ręczne. Wspólne szycie takich woreczków to idealny pretekst do towarzyskich spotkań, a jednocześnie doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy robótki ręczne lubią łączyć z tworzeniem praktycznych rzeczy. Taki woreczek może pięknie wyglądać, stanie się też świetną i trwałą alternatywą dla foliowych worków, które często służą nam tylko przez kilka minut.

Dzięki niewielkim przedmiotom, które możemy mieć zawsze przy sobie, ilość produkowanych przez nas śmieci może się znacznie zmniejszyć. Ekologiczne gadżety, które będą służyły nam przez wiele lat, to podstawa dla każdego, kto chce żyć zgodnie z ideą Zero Waste, a jednocześnie cieszyć się życiem i korzystać z licznych udogodnień.

Podręczniki do liceum

Redakcja mrcichy.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat finansów, rozrywki, internetu, stylu życia i zdrowia łączą się w harmonijną mozaikę informacji i inspiracji. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wyjątkowych treści, które nie tylko informują, ale również angażują i motywują do pozytywnych zmian w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podręczniki do liceum

Podręczniki do liceum

8 czerwca 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?