Tutaj jesteś

Wypożyczenie auta na wakacje to dobry pomysł

21 listopada 2019 Lifestyle

Jeżeli planujemy wybrać się gdzieś na wakacje, to oprócz załatwienia sobie miejsca noclegowego konieczne jest także przemyślenie, w jaki sposób dostaniemy się do miejscowości docelowej. Niestety, ale połączenia kolejowe w naszym kraju nie są zbyt dobre, a nie każdy ma też własne samochód. Nawet, gdy mamy własne auto, to zazwyczaj jest to mały samochód osobowy, a gdy chcemy wyjechać na wakacje z całą rodziną albo grupą przyjaciół, to okazuje się on niewystarczający.

Wyjazd na urlop warto jest więc rozpocząć od zapoznania się z ofertami wypożyczalni samochodów. Taka wypożyczalnia samochodów działa praktycznie w każdym mieście i jest to naprawdę niezłe rozwiązanie, jeżeli nie mamy własnego pojazdu, albo nie chcemy zabierać go na urlop.

Taka wypożyczalnia aut umożliwia na przykład wypożyczenie auta osobowego dowolnego typu, na przykład samochodu z pojemnym bagażnikiem, ale także wypożyczenie busa 9 osobowego, którym można zabrać na wakacje całą paczkę przyjaciół. Taki bus będzie świetnym rozwiązaniem jeżeli mamy większą ekipę, a plus polega też na tym, że jest on rejestrowany jako samochód osobowy i można go prowadzić ze zwykłym prawo jazdy kategorii B.

Orientując się jednak w ofertach pobliskich wypożyczalni trzeba od razu odrzucić oferty tych najtańszych, bo niestety, ale niska cena zazwyczaj oznacza kiepską usługę. Kiepskie wypożyczalnie zazwyczaj oszczędzają na wyposażeniu samochodu, na przykład brak mu klimatyzacji, wspomagania kierownicy, ABS, a co gorsza, pojazdy nie są zbyt dobrze ubezpieczone. Oczywiście, tak zwane OC jest obowiązkowe, ale dopiero dobre wypożyczalnie zawierają w umowie także zapisy ochraniające nas przed różnymi wydarzeniami losowymi takimi jak na przykład kradzież auta czy jego zniszczenie, byśmy nie musieli pokrywać straty z własnej kieszeni.

Bardzo ważna sprawa, na którą koniecznie musimy zwrócić uwagę jest to, czy w umowie najmu takiego pojazdu znajdują się konkretne zapisy o limitach kilometrów. Wbrew pozorom, szczegółowo określone limity kilometrów w umowie to o wiele lepsze rozwiązanie, niż brak takiego zapisu.

Dzieje się tak dlatego, iż jeżeli ta kwestia nie jest wyszczególniona i dobrze opisana, to potem wynajmujący może mieć pretensje o zbytnie zużycie samochodu i liczyć sobie wygórowaną stawkę za dodatkowy kilometraż. Gdy wszystko jest szczegółowo opisane, to mamy konkretnie powiedziane ile kilometrów możemy zrobić danego dnia w cenie wynajmu, a każdy dodatkowy kilometr jest płatny i stawka ta jest ściśle określona, bez żadnych niespodzianek.

Przy wynajmowaniu samochodu, zanim jeszcze wybierzemy się nim na wakacje, koniecznie trzeba sprawdzić jego stan. Nie chodzi tu tyle o stan techniczny, co raczej o stan wizualny, czyli wszelkiego rodzaju rysy, otarcia, wgniecenia i tak dalej. Chodzi to po prostu o to, by po powrocie wynajmujący nie próbował nam wmówić, że ewentualnych szkód dokonaliśmy my sami.

Jak więc widać, na kilka rzeczy trzeba uważać, podpisując umowę z wypożyczalnią, ale mimo wszystko, to takie wypożyczenie auta na wakacyjny wyjazd jest całkiem korzystnym rozwiązaniem. Jest to o tyle fajna sprawa, że mamy zapewniony nie tylko dojazd z miejscowości zamieszkania do miejscowości docelowej oraz oczywiście powrót z wakacji, ale także mamy na bieżąco dostępne auto tam na miejscu. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, będąc już na wakacjach, by za pomocą tego samochodu zwiedzić trochę okolicznych miejscowości. Oczywiście nie przesadzając, bo należy pamiętać o wspomnianym już wcześniej limicie kilometrów.

Podręczniki do liceum

Redakcja mrcichy.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat finansów, rozrywki, internetu, stylu życia i zdrowia łączą się w harmonijną mozaikę informacji i inspiracji. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wyjątkowych treści, które nie tylko informują, ale również angażują i motywują do pozytywnych zmian w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podręczniki do liceum

Podręczniki do liceum

8 czerwca 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?