Makijaż weselny u wizażystki

Mało która kobieta zupełnie samodzielnie przygotowuje się do różnych ważniejszych wyjść. Oczekując wesela najlepszej przyjaciółki, niemalże każda z dużym wyprzedzeniem zgłosi się do profesjonalnej i doświadczonej wizażystki, by to w jej ręce powierzyć stan swojej cery. Makijaż na wesele wykonywany jest zupełnie inaczej od tego typowo dziennego. Należy bowiem w szczególności zadbać o jego trwałość. A tylko wizażystki potrafią tak manewrować kolorowymi kosmetykami, by później utrzymywały się one na skórze w idealnym stanie nawet przez kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin, czyli do samego końca weselnej zabawy – do białego rana.

Nie należy jednak oczekiwać od wizażystek nie wiadomo jakich cudów. A niestety często klientki salonów wizażu mają właśnie nadmiernie wygórowane oczekiwania. Są przekonane, że jeśli tylko zapłacą grube pieniądze za makijaż okazjonalny, tuż po wyjściu z salonu zaprezentują się niczym gwiazdy na zdjęciach publikowanych w mediach społecznościowych. A przecież takie media nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Pojawiające się w nich zdjęcia są wielokrotnie retuszowane i to właśnie dlatego makijaże prezentują się na nich idealnie. Aparat w pewnym sensie zawsze „zjada” też makijaż i sprawia, że wygląda on na delikatniejszy niż jest w rzeczywistości.

To, jak zaprezentuje się makijaż na wesele, zależy też w dużym stopniu od stanu skóry w momencie jego wykonywania. Im lepiej nawilżona i odżywiona ona jest, tym korzystniej będzie współpracować z kolorowymi kosmetykami.

pparty.pl