Szybkie obiady, czyli dania z makaronem

Przygotowanie obiadu nie zawsze odbywa się błyskawicznie. Czasami musimy poświęcić sporo czasu na jego przygotowanie. Jednak nie wszystkie dania obiadowe są czasochłonne. Jeżeli zależy nam na tym, aby szybko i sprawnie ugotować coś dobrego, to sięgnijmy po makaron. Z jego udziałem możemy w kilkanaście minut przygotować smaczne danie. Tak naprawdę makaron lubi większość z nas, dlatego wykorzystanie go jako bazowego składnika w posiłku jest dobrą opcją na szybki obiad.


Makaron możemy przygotować z różnymi dodatkami i sosami. Mogą to być potrawy mięsne, warzywne lub kombinacja tych składników. Podawane ze smacznym sosem stanowią naprawdę dobry obiad. Do standardowych dań tego typu zaliczamy: spaghetti po bolońsku, spaghetti napoli oraz makaron z sosem pieczarkowym. Każda z tych wersji jest łatwa w przygotowaniu i czas pracy tak naprawdę ogranicza się do czasu gotowania makaronu.

Oczywiście makaron zawsze należy gotować według instrukcji podanej przez producenta, która umieszczona jest na opakowaniu. Czas gotowania bywa różny w zależności od rodzaju makaronu. Dlatego nie zapominajmy o tym, alby dokładnie zastosować się do instrukcji. Tą z pozoru łatwą czynność nie zawsze wykonujemy dobrze i dlatego bywa tak, że zdarza nam się zepsuć danie nieodpowiednim gotowaniem makaronu. Więc nie gotujmy według własnego uznania, tylko czytajmy uważnie wskazówki podane przez producenta.


Makaron możemy podawać nie tylko w wersji wykwintnej. Równie dobrze sprawdza się w wersji na słodko. Do popularnych dań na słodko zaliczamy: makaron z białym serem, makaron z sosami lub musami owocowymi, a także po prostu makaron z cukrem, roztopionym masłem i opcjonalnie z dodatkiem cynamonu.
Również makaronowe zapiekanki stały się popularną opcją na szybki i smaczny obiad. Przepisów na ich przygotowanie jest naprawdę sporo.

Są proste i szybkie. Składniki wchodzące w skład zapiekanego dania makaronowego dobieramy według własnego uznania i tak na przykład możemy połączyć makaron nie tylko z mięsem, warzywami czy owocami morza. Nasza kreatywność sprawdzi się w przygotowaniu zapiekanki, którą tak naprawdę możemy przygotować według własnego uznania z tego, co w połączeniu z makaronem uważamy za słuszne i na co mamy ochotę.

Nie zawsze musimy korzystać z gotowych przepisów. Często pomysł własny sprawdza się bardzo dobrze. Wystarczy zdecydować się tylko na odpowiednią kompozycję składników oraz pamiętać o tym, że w dobrej tego typu zapiekance nie powinno zabraknąć sera.