Tutaj jesteś

Podróże na każdą kieszeń, czyli 6 sposobów na tanie wakacje

10 października 2019 Finanse

Każdy z nas pewnie nieraz zastanawiał się, jak zaoszczędzić na wakacjach… albo przy najmniej nie wydać na nie majątku. Wbrew pozorom, nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać! Oto kilka prostych sposobów, dzięki którym uda wam się czerpać przyjemność z podróży, bez zbędnego zamartwiania się o stan waszych finansów.

1. Szukanie na własną rękę to klucz do sukcesu



Samodzielne przeglądanie ofert ustrzeże was przed przepłaceniem za wyjazd, który pośrednicy np. biura podróży, zaoferowaliby wam w o wiele wyższych cenach, niż jest on w rzeczywistości wart. W dobie Internetu można szybko, skutecznie i bez zbędnych formalności zaplanować wymarzone wakacje i to bez ruszania się z domu. Nie jesteśmy już skazani na płacenie dodatkowo osobom trzecim, skoro możemy wszystko zorganizować sami.

2. Tani transport to podstawa



W celu znalezienia taniego transportu warto obserwować strony tanich linii lotniczych – niejednokrotnie, niemalże z dnia na dzień możecie natknąć się na świetne okazje cenowe. Ceny biletów mają tendencję do częstych zmian.
Jeśli cel waszej podróży nie jest oddalony tysiące kilometrów od waszego miejsca zamieszkania lub z jakiegoś powodu nie przepadacie za lotami samolotem, warto rozważyć podróż pociągiem lub autokarem. Może nie jest to najszybsza forma transportu, za to zdecydowanie najtańsza.

Przy poszukiwaniach odpowiedniego transportu nie zapominajcie o usuwaniu plików Cookies. Wpływają one np. na ceny lotów, które przez swoją dynamikę mogą zmieniać się z każdym kolejnym wejściem. Jeśli tego nie zrobicie, ciasteczka zapamiętają, jaki jest wasz cel podróży i automatycznie podniosą ceny biletów.

3. Hostel, pensjonat czy może Couchsurfing?



Poszukiwania taniego noclegu należy rozpocząć od zapoznania się z ofertami popularnych porównywarek internetowych takich jak trivago. pl czy booking. com. Pomocne mogą też okazać się różnego rodzaju fora internetowe, jak i otwarte dyskusje prowadzone na portalach społecznościowych – dzięki wirtualnej poczcie pantoflowej możecie znaleźć wiele przystępnych cenowo noclegów, których nie znajdziecie w porównywarkach, a do tego dzięki doświadczeniom innych podróżników, będziecie mieć pewność, że nikt was nie oszuka.


Najtańsze noclegi można znaleźć w oddalonych od centrum hostelach i pensjonatach, natomiast jeśli większość dnia zamierzacie spędzić poza miejscem zakwaterowania, ale za to chcecie być blisko atrakcji turystycznych, powinniście rozważyć wynajem pokoju lub mieszkania, które, choć czasem mogą być nieco droższe od hostelu „na uboczu”, są zdecydowanie tańsze niż noclegi proponowane przez biura podróży.

Coraz większą popularnością cieszy się ostatnio Couchsurfing. Jest to strona, gdzie można znaleźć
użytkowników oferujących za darmo nocleg we własnym domu lub mieszkaniu w wielu zakątkach świata. Taki wybór zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko, jednak dzięki możliwości pozostawienia opinii, której oferujący nocleg nie może usunąć, możecie prześledzić prawdomówność i uczciwość osoby, która oddaje nam swoje lokum na czas wyjazdu.

4. Wakacje z Workaway



Jeśli jesteś osobą poszukującą nowych wrażeń i równocześnie lubiącą pomagać, to ta oferta jest właśnie dla ciebie. Workaway to ciesząca się niesłabnącą popularnością międzynarodowa platforma, umożliwiająca kontakt dwóch grup ludzi – wolontariuszy i hostów. Ci pierwsi pracują kilka godzin dziennie w zamian za nocleg i wyżywienie, drudzy to gospodarze, którzy potrzebują pomocy. Zakres prac jest bardzo zróżnicowany, od pomocy dzieciom w nauce języka angielskiego, po sadzenie drzew czy remont hostelu. Dużym plusem jest możliwość poznania opinii innych osób, które odbywały wolontariat u konkretnego hosta, minusem za to opłata, jaką należy uiścić za rejestrację w serwisie – wynosi ona 36 euro za rok dla osób indywidualnych oraz 48 euro dla par.

5. Nie stołuj się w centrum miasta



Każdy student powie wam z ręką na sercu, że najłatwiej jest zaoszczędzić na jedzeniu. Restauracje w miejscach obleganych przez turystów charakteryzują się zdecydowanie wyższymi cenami niż podobne lokale na obrzeżach miasta, dlatego warto poświęcić trochę czasu i znaleźć lokal oddalony kawałek drogi od centrum lub zabytków stanowiących wakacyjną mekkę. Innym sposobem na zjedzenie taniego posiłku jest kupowanie na wagę, żywienie się streetfoodami lub po prostu pójście do KFC lub McDonald’s. Jeśli macie chęci i wyposażenie waszego miejsca zakwaterowania na to pozwala, możecie kupić potrzebne produkty w lokalnym supermarkecie i sami przyrządzić domowej roboty posiłek.

6. Nie bój się podróżować poza sezonem



Nikogo z pewnością nie dziwi fakt, że wakacje w sezonie są najdroższe. Jeśli nie macie dzieci w wieku szkolnym lub po prostu wolicie unikać zgiełku i ścisku, warto przeczekać terminy największego oblężenia wczasowiczami i obserwować zmieniające się ceny noclegów oraz biletów za transport. Nie tylko wyjdzie was to taniej, ale i pomoże uniknąć lawirowania między rozkrzyczanymi bąbelkami i na wpół nagimi turystami paradującymi po mieście. Wakacje poza sezonem mogą okazać się też świetnym kompromisem dla tych, którzy podróżując w grupie, mają odmienne preferencje co do wysokości temperatury. Jedną z nielicznych zalet ocieplenia klimatu jest to, że wysokie temperatury utrzymują się przez znaczną część roku. Wyjazd w marcu czy wrześniu nie powinien rozczarować osób, które uwielbiają kąpiele słoneczne a i zadowoli tych, którzy wolą zdecydowanie chłodniejszą aurę.

- Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domowych warunkach?

Redakcja mrcichy.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat finansów, rozrywki, internetu, stylu życia i zdrowia łączą się w harmonijną mozaikę informacji i inspiracji. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wyjątkowych treści, które nie tylko informują, ale również angażują i motywują do pozytywnych zmian w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?