Jakich butów potrzebujemy do garnituru?

Każdy mężczyzna wybierając dla siebie garnitur nie może bagatelizować sprawy, jaką jest wybór odpowiedniego do niego obuwia. Na rynku istnieje wiele modeli takich, które mniej lub bardziej będą pasowały do naszej stylizacji. Takie buty dodadzą nam bardziej profesjonalnego i klasycznego charakteru. Jakie buty do garnituru wybrać? Sprawdź, jakie modele sprawdzą się do zestawienia ich z garniturem.

Jaki model eleganckiego obuwia wybrać?

Niepodważalnym wyborem będą buty do garnituru typu oxford. Charakteryzują one się zamkniętą budową, przez co nadają się one głównie do stylizacji najbardziej formalnych. Innym wyborem mogą być bardziej codziennie buty nadające się zarówno do garnituru, jak i codziennych stylizacji będą derby. Bardziej otwarta konstrukcja, nadaje tym butom do garnituru charakteru bardziej codziennego. Jeśli brakuje nam większej ekstrawagancji warto zastanowić się nad wyborem modelu typu monki. Można je odróżnić od pozostałych ich, sposobem zawiązania. Zamiast standardowych sznurowadeł, z boku znajdują się charakterystyczne klamry. Modelem równie eleganckim jak oxfordy będą lotniki. Wykonane z jednego kawałka skóry, dostępne najczęściej w kolorze czarnym. Bedą nadawać się do garnituru, czy też smokingu.

Wybierając buty do garnituru, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich kolor. Najbardziej uniwersalnymi będą koloru takie jak czerń i brąz. Przy stylizacji najbardziej formalnej wypadałoby wybrać buty w kolorze czarnym. Brąz natomiast nadaje bardziej swobodnego charakteru. Nie mniej jednak przy balach wieczorowych czerń lub bardziej ekstrawagancki kolor ciemnej wiśni sprawdzi się lepiej. Oprócz koloru warto zastanowić się nad dodatkowymi ozdobieniami. Specjalne ażurowanie doda w butach do garnituru więcej swobody. Często spotykane na rynku są brązowe buty typu derby z delikatnym wzorem, choć można znaleźć klasyczne czarne oxfordy z wykonanym ażurowaniem.

Czy warto dopłacić do droższych modeli?

Model nie jest równy każdemu modelowi. Jeśli mamy zamiar dokonać inwestycji na lata, warto wybrać jeden z droższych modeli. Będą one wykonane z lepszej skóry, przez co będą wyglądać znacznie lepiej od tańszych modeli. Wykonanie jest ważne, ponieważ z czasem buty będą godnie starzeć i wyglądać dobrze. Tańsze buty do garnituru nie są złe. Wiele osób wybierze właśnie je ze względu na niższą cenę, jednak jeśli mamy zamiar używać tych butów częściej niż kilka razy w roku, warto dopłacić odpowiednio więcej dla komfortu noszenia, oraz wspaniałego wyglądu.