Tutaj jesteś

Najlepsze darmowe gry

16 listopada 2019 Internet

Branża gier komputerowych rozwija się obecnie w niesamowitym tempie. Zdecydowanie wyszła już z niszy i stała się pełnoprawną częścią kultury, dysponując budżetami porównywalnymi z wielkimi produkcjami filmowymi. Wraz ze wzrostem kosztów produkcji wzrosły również ceny gier, ale na szczęście da się przed nimi uchronić, ponieważ na rynku dostępnych jest całe mnóstwo w pełni darmowych gier, które gracze uwielbiają za ich wielką jakość.

Jednym z najbarwniejszych przykładów produkcji w pełni darmowej, która okazała się być wielkim hitem i przyciągnęła do siebie całe zastępy spragnionych rozgrywki graczy, jest naturalnie World of Tanks. Produkcja ta została stworzona przez niepozorne studio z Białorusi i prezentowała bardzo prosty model rozgrywki: dwie drużyny graczy ścierały się ze sobą na jednej wielkiej mapie, sterując olbrzymimi stalowymi maszynami przy użyciu myszki i klawiatury. Prosty model rozgrywki i darmowy model dystrybucji dały o sobie znać i World of Tanks z czasem zaczęło zyskiwać na popularności w ogromnym wręcz tempie, po dziś dzień roszcząc sobie miano do jednej z najlepszych w historii produkcji, których czas akcji zahacza o drugą wojnę światową.


Swoistym przykładem pracy u podstaw i bardzo intrygującego fenomenu jest natomiast Warframe, dostępny za darmo na platformie Steam. Ta produkcja nie miała prawa się udać: dziwaczne uniwersum z futurystycznymi wojownikami uzbrojonymi w miecze wydawało się zbyt egzotyczne, by mogło zyskać większą popularność, ale po kilku latach można już z ulgą przyznać, że twórcom ta trudna sztuka naprawdę się udała i byli w stanie pokazać swoją wizję szerokiej publiczności i przyciągnąć ich do swojej gry. Warframe to dziś potężna marka z wielką i lojalną społecznością, a także produkcja, która zapewni nam dziesiątki godzin doskonałej zabawy.

W ramach ciekawostki można dodać, że niemalże identyczną drogę przeszło Path of Exile, które również jest dostępne za darmo na Steamie. Ta gra miała jednak o tyle łatwo, że była mrocznym i rozbudowanym hack 'n slashem, debiutującym w momencie, w którym cięgi za swoją nienaturalną barwność zbierało Diablo III. Path of Exile okazało się grą absolutnie bezkonkurencyjną w swoim gatunku, podbijając serca wielu graczy trawionych przez nostalgię za dawnymi czasami. Jej cechą charakterystyczną jest natomiast przepotężne drzewo umiejętności, które umożliwia każdemu graczowi stworzenie postaci absolutnie wyjątkowej.

Osobny akapit należy natomiast poświęcić grom free-to-play spod bardzo prestiżowej marki Valve. Składają się na nią między innymi kultowe Team Fortress 2, które zachwyca niezwykle dynamiczną, barwną rozgrywką i karykaturalną oprawą graficzną. Jest również klasyczna DOTA 2, która jest odpowiedzią Valve na rosnącą popularność gier MOBA, zgodnie uznawana za jedną z najlepszych w tym specyficznym gatunku.

Najciekawszą pozycją na tej liście jest jednak Counter-Strike: Global Offensive, który grą darmową stał się całkiem niedawno i oferuje niesamowity, taktyczny model rozgrywki, który wymaga od nas strategicznego myślenia i wyuczenia mnóstwa taktycznych manewrów.

Podręczniki do liceum

Redakcja mrcichy.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat finansów, rozrywki, internetu, stylu życia i zdrowia łączą się w harmonijną mozaikę informacji i inspiracji. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wyjątkowych treści, które nie tylko informują, ale również angażują i motywują do pozytywnych zmian w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Najlepsze darmowe gry

16 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?