Najlepsze darmowe gry na system Android

0
639

Mówiąc o grach przeznaczonych na szeroko pojęte urządzenia mobilne, łatwo jest przeoczyć co najmniej kilka produkcji, których nigdy w życiu z tego typu platformami nie kojarzymy i z tego względu niejako wypieramy ze świadomości możliwość uruchomienia ich na smartfonie z systemem Android.

Przykładem szczególnie mocno działającym na wyobraźnię jest chociażby fenomen gier typu battle royale, które zdecydowanej większości osób kojarzą się jednoznacznie ze znakomitą zabawą i świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale i wymaganiami sprzętowymi. Trudno się temu dziwić: silnik gry battle royale musi obsługiwać wyświetlanie ogromnej mapy, na której setka graczy będzie toczyć swój bój i choć silnik zazwyczaj sobie z tym radzi, tak urządzenia graczy mają już dużo gorzej. Okazuje się jednak, że absolutnie nie jest tak źle i programiści tworzący gry dla topowych marek byli w stanie zmniejszyć wymagania hitowych produkcji battle royale i dostosować je do działania na smartfonach z Androidem i iOS.

Grą, która najwcześniej pojawiła się na rynku gier mobilnych, było PUBG Mobile, które jest dostępne całkowicie za darmo w sklepie Google. Produkcja ta może poszczycić się bardzo wiernym odwzorowaniem mechanik, które gracze znają z pełnoprawnych edycji komputerowych i konsolowych – nadal szukamy potrzebnych przedmiotów i ulepszamy bronie w środowisku, które możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Kompromisy rzecz jasna musiały zostać poczynione, ale szczęśliwie odbyły się przede wszystkim w warstwie graficznej – PUBG Mobile wygląda gorzej od komputerowego odpowiednika, ale na mniejszym ekranie smartfona wcale nie rzuca się to jakoś zbytnio w oczy. Największy konkurent PUBG, który ostatecznie może poszczycić się mianem topowego battle royale na rynku, również doczekał się swojego odpowiednika na telefonach z systemem Android i iOS. Mowa tutaj oczywiście o grze Fortnite, która okazała się prawdziwym hitem i zwyciężyła głównie dzięki temu, że od początku oscylowała wokół modelu free-to-play i oferowała płynną rozgrywkę przy znacznie zredukowanych wymaganiach sprzętowych.

Zainstalowanie Fortnite na telefonie z systemem Android jest jednak nieco trudniejsze niż w przypadku PUBG, ponieważ producent gry udostępnia aplikację jedynie za pośrednictwem swojej strony internetowej. Aby zainstalować grę, trzeba pobrać ze strony instalator, a następnie uruchomić go i poczekać na wypakowanie wszystkich plików.


Istnieje kilka marek, które zupełnie nie kojarzą się z graniem mobilnym i Call of Duty bezsprzecznie jest jedną z nich. To niesamowite, że również i w tym przypadku programiści byli w stanie przyśpieszyć bicie serca wielu fanatyków serii, bowiem również i im udało się upchnąć odsłonę swojej hitowej serii na telefonach. Call of Duty: Mobile jest specyficzną produkcją, dostępną do pobrania w sklepie Google, która łączy w sobie cechy charakterystyczne najpopularniejszych odsłon gry na konsole i komputery osobiste. Prócz klasycznych trybów sieciowych, naturalnie posiada również swój własny tryb battle royale, co czyni ją tym bardziej atrakcyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here