Tutaj jesteś

Najlepsze darmowe gry na system Android

15 września 2019 Internet

Mówiąc o grach przeznaczonych na szeroko pojęte urządzenia mobilne, łatwo jest przeoczyć co najmniej kilka produkcji, których nigdy w życiu z tego typu platformami nie kojarzymy i z tego względu niejako wypieramy ze świadomości możliwość uruchomienia ich na smartfonie z systemem Android.

Przykładem szczególnie mocno działającym na wyobraźnię jest chociażby fenomen gier typu battle royale, które zdecydowanej większości osób kojarzą się jednoznacznie ze znakomitą zabawą i świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale i wymaganiami sprzętowymi. Trudno się temu dziwić: silnik gry battle royale musi obsługiwać wyświetlanie ogromnej mapy, na której setka graczy będzie toczyć swój bój i choć silnik zazwyczaj sobie z tym radzi, tak urządzenia graczy mają już dużo gorzej. Okazuje się jednak, że absolutnie nie jest tak źle i programiści tworzący gry dla topowych marek byli w stanie zmniejszyć wymagania hitowych produkcji battle royale i dostosować je do działania na smartfonach z Androidem i iOS.

Grą, która najwcześniej pojawiła się na rynku gier mobilnych, było PUBG Mobile, które jest dostępne całkowicie za darmo w sklepie Google. Produkcja ta może poszczycić się bardzo wiernym odwzorowaniem mechanik, które gracze znają z pełnoprawnych edycji komputerowych i konsolowych – nadal szukamy potrzebnych przedmiotów i ulepszamy bronie w środowisku, które możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Kompromisy rzecz jasna musiały zostać poczynione, ale szczęśliwie odbyły się przede wszystkim w warstwie graficznej – PUBG Mobile wygląda gorzej od komputerowego odpowiednika, ale na mniejszym ekranie smartfona wcale nie rzuca się to jakoś zbytnio w oczy. Największy konkurent PUBG, który ostatecznie może poszczycić się mianem topowego battle royale na rynku, również doczekał się swojego odpowiednika na telefonach z systemem Android i iOS. Mowa tutaj oczywiście o grze Fortnite, która okazała się prawdziwym hitem i zwyciężyła głównie dzięki temu, że od początku oscylowała wokół modelu free-to-play i oferowała płynną rozgrywkę przy znacznie zredukowanych wymaganiach sprzętowych.

Zainstalowanie Fortnite na telefonie z systemem Android jest jednak nieco trudniejsze niż w przypadku PUBG, ponieważ producent gry udostępnia aplikację jedynie za pośrednictwem swojej strony internetowej. Aby zainstalować grę, trzeba pobrać ze strony instalator, a następnie uruchomić go i poczekać na wypakowanie wszystkich plików.


Istnieje kilka marek, które zupełnie nie kojarzą się z graniem mobilnym i Call of Duty bezsprzecznie jest jedną z nich. To niesamowite, że również i w tym przypadku programiści byli w stanie przyśpieszyć bicie serca wielu fanatyków serii, bowiem również i im udało się upchnąć odsłonę swojej hitowej serii na telefonach. Call of Duty: Mobile jest specyficzną produkcją, dostępną do pobrania w sklepie Google, która łączy w sobie cechy charakterystyczne najpopularniejszych odsłon gry na konsole i komputery osobiste. Prócz klasycznych trybów sieciowych, naturalnie posiada również swój własny tryb battle royale, co czyni ją tym bardziej atrakcyjną.

Podręczniki do liceum

Redakcja mrcichy.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat finansów, rozrywki, internetu, stylu życia i zdrowia łączą się w harmonijną mozaikę informacji i inspiracji. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wyjątkowych treści, które nie tylko informują, ale również angażują i motywują do pozytywnych zmian w życiu codziennym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Najlepsze darmowe gry

16 listopada 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?