Lęk to taki potwór który czai się zawsze gdzieś za plecami. Nigdy nie wiadomo kiedy zaatakuje.
Rodzą zaburzenia lękowe objawy somatyczne i rodzą zaburzenia lękowe objawy fizyczne. Kiedy występują w nadmiarze tylko patrzeć jakichś powikłań.
Lęk został stworzony przez naturę jako naturalny stan obronny. Pojawia się w codziennym życiu i w normalnym natężeniu jest naturalnym objawem. jednak jeśli urasta do monstrualnych wielkości staje się niebezpieczny dla psychiki i ciała ludzkiego..
Dlatego rozróżniamy wiele rodzajów lęku
Wszystkie jednak mają cechy wspólne. Ludzie dotknięci przerażeniem mają trudności w spotkaniu się po wystąpieniu bodźców stresowych. Ciągle towarzyszy im poczucie zmartwienia. Wieczny niepokój szarpie nerwy. Nie ma chwili spokoju i wytchnienia. Sytuacja przytłacza ich i tłamsi. Zdarzają też się nagłe zrywy lękowe trawiące dusze jak pożar lasu.
Ludzie dotknięci tą przypadłością często wspominają traumatyczne przeżycia doświadczając na nowo tam tych emocji i czują wręcz namacalne ból towarzyszący zdarzenia które rozegrały się przed laty.
W takich warunkach każdy organizm odmówi w końcu posłuszeństwa. Pojawiają się problemy z krążeniem. Serce zacznie niedomagać. Huśtawka nastrojów nie pozwala opanować wzburzenia i szalejący hormonów wewnątrz ustroju.
Lęk i choroby
Warto przypomnieć też że czasem lęk towarzyszy pewnym chorobom. Dobrym przykładem jest Alzheimer. Złe funkcjonowanie pamięci powoduje silne stany lękowe. zaburzenia w pracy tarczycy także mogą się pojawić w zdenerwowaniu lub nawet zachowaniach groźnych dla dotkniętego chorobą i otoczenia. Lista chorób jest dość długa i można by o tym jeszcze debatować.
Przyczyny powstania leku może być wiele. Nieudane życie rodzinne. Nerwowa atmosfera w domu. Praca która przysparza napięć. Epizody w życiu w których ludzie sięgają po substancje psychoaktywne. Tak, narkotyki w podsumowaniu dają odwrotny skutek niż zamierzony.