Jak zrobić ciastka dla psów?

Nie jest to żadna wiedza tajemna, ale być może się zastanawialiście. Spieszę z odpowiedzią. 

W niedzielę udałem się do Gdyni (istna wyprawa), aby wziąć udział w warsztatach z pieczenia psich ciasteczek „Pies and Love”. Po co? Aby pomóc podopiecznym fundacji „Duch Leona”, która pomaga zwierzętom zagrożonym wykluczeniem. Zasada jest prosta – każdy może przyjść i pomóc piec ciastka lub po prostu je kupić, a dochód przekazany zostanie fundacji, która obecnie opiekuje się kilkudziesięcioma psami.

20161204_114511

No powiedzcie tylko, jak można odmówić w takiej sytuacji? Tylko że nie miałem zielonego pojęcia, jak się robi psie ciastka.

Na szczęście na miejscy była Ola, była Viola – więc miałem dwie dobre przewodniczki po psiej kuchni. I już po chwili radośnie zagniatałem pasztet z mąką. I pewnie jeszcze czymś. A potem rozwałkowałem ciasto, wyciąłem ciastka, ktoś życzliwy wstawił je do pieca… i można było je pakować.

20161204_132018

Świetna sprawa! Teraz mogę piec psie ciastka codziennie!

A jeśli Wy też chcecie dołączyć, to będziecie mieć jeszcze dwie okazje. W najbliższą sobotę, 10 grudnia, w Avocado we Wrzeszczu, będą robione ciastka wegańskie. A tydzień później, w Sopocie, zakończenie akcji. Szczegóły na facebookowym wydarzeniu, do którego koniecznie dołączcie!

I róbcie ciastka dla psów, aby pomóc innym psom.

20161204_114726

PS: Smaczne wyszły. Wiem, co mówię.

Jeśli podobał Ci się ten tekst, polub mnie na Facebooku!