Hihi, cycki!

Jak to jest, że nagi biust wystarczy, aby w dorosłym, poważnym człowieku obudził się nastolatek?

W minionym tygodniu najczarniejszy koń ostatnich wyborów, pan Paweł (Kukiz – a co, myśleliście, że Tanajno?) odwiedził jedną z rozgłośni radiowych. Tam znana pani dziennikarka odpytywała go z tego i owego, ale pod koniec rozmowy rozpiął jej się jeden guzik przy dekolcie.

Pan Paweł najpierw zaniemówił, potem zaczął publicznie żałować, że nic nie widział, domagał się zatrzymanego kadru z dekoltem dziennikarki, następnie zaczął się chichrać, by na końcu doświadczyć zupełnego poplątania języka. Całość możecie zobaczyć na stronie Radia ZET.

Oczywiście, można zbagatelizować całą tę sytuację, dodatkowo okraszając ją jakimś rubasznym komentarzem („przynajmniej nie jest ciotą, huehuehue”). Ale zamiast tego warto zastanowić się, co ta sytuacja mówi o panu Pawle. Biust strategicznie umieszczony w jego polu widzenia odbiera mu zdolność składnego mówienia.

Przypominam – ten pan chciał być prezydentem.

Przypominam jeszcze – ten pan prawdopodobnie jesienią będzie chciał rządzić w Polsce.

Aby jednak nie wyglądało to na jakiś zmasowany atak na pana Pawła – nie on jeden tak ma. Patrząc tu i ówdzie w zakamarki sieci co jakiś czas widzę dorosłego mężczyznę, który nie widzi niczego zdrożnego w zachowywaniu się jak napalony nastolatek. A to skomentuje czyjś biust, a to – jako przepisujący newsy na portalach – stworzy urocze klikadło pod tytułem „Myślała, że nikt nie zauważy braku stanika, ale…”.

Bo widać kawałek cycka! To trzeba się jarać, trzeba wszystkim pokazać!

Zdają się zapominać, że do tych cycków ktoś przyczepił człowieka. Który to człowiek ma prawo do poszanowania intymności. A bieganie z wywieszonym językiem i krzyczenie na głos „patrzcie, patrzcie” nijak ma się do respektowania tego prawa.

Poza tym – jest jeszcze kwestia stylu. Owszem – cycki są fajne. A goła kobieta to już w ogóle. Ale serio, panowie? To trzeba się za każdym razem zachowywać tak, jakby to był pierwszy nagi sutek w waszym życiu? Jakbyście nigdy wcześniej nie mieli okazji zobaczyć, albo nawet i przytulić się do fajnego biustu? Przecież w ten sposób wśród kobiet pokutuje przekonanie, że wystarczy aby dały nam piersi do zabawy, a będziemy w pełni w ich władzy!

Owszem, to prawda – ale nie musimy tego rozgłaszać.

Foto: swo81CC BY-NC-SA 2.0

Jeśli podobał Ci się ten tekst, polub mnie na Facebooku!