Nikogo nie obchodzi, ile masz lat

Po fali fejsbukowych podsumowań roku – przyszedł czas na chwalenie się, ile kto ma FAKTYCZNIE lat. Też wrzuciłem, a co?

Wyszło mi, że jestem dwa lata młodszy niż w rzeczywistości, ale nie w tym rzecz. Już wrzucając to na fejsa uświadomiłem sobie, że tak naprawdę to psa z kulawą nogą nie obejdzie, ile mam lat*. Bo i po co komu ta informacja? Czyjeś życie się zmieni? Ludzie będą o tym rozmawiać przy obiedzie? Nie. Ale i tak wrzuciłem.

Powiem więcej – ten cały wynik bazuje na zgoła idiotycznych założeniach. W teście, który trzeba było rozwiązać, padały pytania opierające się na najgorszych stereotypach. Że starsi ludzie marzą tylko o stabilizacji, a młodsi najchętniej wszystko wydaliby na tajskie dziwki i kokainę. Ale i tak wrzuciłem.

To jeszcze nie koniec. Pytania w tej całej zabawie były tak oczywiste, że mogłem wykręcić wynik, jaki bym tylko chciał. Odpowiadałem tak, jak raczej powinienem odpowiadać (lub szczerze – czasem sobie pozwalam na chwilę słabości), i dlatego mam tak małą różnicę. Niemniej mógłbym wyklikać sobie sześćdziesiąt lat. Albo piętnaście**. Więc ten test nie pokazuje żadnej „prawdziwej prawdy” o mnie. Ale i tak wrzuciłem.

Na dobrą sprawę – nie wiem nawet, który wynik byłby powodem do dumy, a który do wstydu. Mniej lat dostałbym za odpowiedź, że wygraną na loterii przeznaczę na zabawę, zamiast na nowy dom lub oszczędności (nie było opcji „zainwestuję”). Więcej – za chęć życia na wsi i mniejszą świadomość ekologiczną. Ot, takie proste wyznaczniki. Ale i tak wrzuciłem.

Skoro to wszystko takie „bezyduuury”, to dlaczego wrzuciłem ten jakże niewiarygodny wynik na swojego fejsa? To proste. Przecież jak już się w tym teście naklikałem, to ta praca nie mogła pójść na marne!

Jeśli chcecie też popracować przy tym jakże trudnym psychoteście rodem z Bravo – to śmiało, klikajcie.

* Nikogo też nie obejdzie ile Ty masz lat. Ani który kraj najlepiej do Ciebie pasuje. Ani którą postacią z „Kac Wawa” jesteś. Serio.

** A jak się ogolę, to nawet będę odpowiednio wyglądać.

Jeśli podobał Ci się ten tekst, polub mnie na Facebooku!