Nikogo nie obchodzi, ile masz lat

Po fali fejsbukowych podsumowań roku – przyszedł czas na chwalenie się, ile kto ma FAKTYCZNIE lat. Też wrzuciłem, a co?

Wyszło mi, że jestem dwa lata młodszy niż w rzeczywistości, ale nie w tym rzecz. Już wrzucając to na fejsa uświadomiłem sobie, że tak naprawdę to psa z kulawą nogą nie obejdzie, ile mam lat*. Bo i po co komu ta informacja? Czyjeś życie się zmieni? Ludzie będą o tym rozmawiać przy obiedzie? Nie. Ale i tak wrzuciłem.

Powiem więcej – ten cały wynik bazuje na zgoła idiotycznych założeniach. W teście, który trzeba było rozwiązać, padały pytania opierające się na najgorszych stereotypach. Że starsi ludzie marzą tylko o stabilizacji, a młodsi najchętniej wszystko wydaliby na tajskie dziwki i kokainę. Ale i tak wrzuciłem.

To jeszcze nie koniec. Pytania w tej całej zabawie były tak oczywiste, że mogłem wykręcić wynik, jaki bym tylko chciał. Odpowiadałem tak, jak raczej powinienem odpowiadać (lub szczerze – czasem sobie pozwalam na chwilę słabości), i dlatego mam tak małą różnicę. Niemniej mógłbym wyklikać sobie sześćdziesiąt lat. Albo piętnaście**. Więc ten test nie pokazuje żadnej „prawdziwej prawdy” o mnie. Ale i tak wrzuciłem.

Na dobrą sprawę – nie wiem nawet, który wynik byłby powodem do dumy, a który do wstydu. Mniej lat dostałbym za odpowiedź, że wygraną na loterii przeznaczę na zabawę, zamiast na nowy dom lub oszczędności (nie było opcji „zainwestuję”). Więcej – za chęć życia na wsi i mniejszą świadomość ekologiczną. Ot, takie proste wyznaczniki. Ale i tak wrzuciłem.

Skoro to wszystko takie „bezyduuury”, to dlaczego wrzuciłem ten jakże niewiarygodny wynik na swojego fejsa? To proste. Przecież jak już się w tym teście naklikałem, to ta praca nie mogła pójść na marne!

Jeśli chcecie też popracować przy tym jakże trudnym psychoteście rodem z Bravo – to śmiało, klikajcie.

* Nikogo też nie obejdzie ile Ty masz lat. Ani który kraj najlepiej do Ciebie pasuje. Ani którą postacią z „Kac Wawa” jesteś. Serio.

** A jak się ogolę, to nawet będę odpowiednio wyglądać.

Jeśli podobał Ci się ten tekst, polub mnie na Facebooku!
 • Coś chyba źle test rozgryzłeś. Mi wyszło 6 lat mniej niż mam, a zaznaczyłam i ten domek za kasę z loterii, i mieszkanie na wsi, itp. Nie opublikowałam, bo ciągle pamiętam, ile czasu i energii zajęło mi kiedyś czyszczenie walla z takich śmieci 😉

  • No to na czymś innym ugrałaś. Ja wynik ze zrzutu powyżej osiągnąłem jadąc właśnie tak po bandzie 🙂

 • Takie testy to bardziej ciekawostka niż wyznacznik czegokolwiek. Fajnie można się pobawić w psychologa, najpierw ustalając wynik, a dopiero później przystępując do rozwiązywania.

  • W przypadku wieku to może się udać. Gorzej z tym miejscem zamieszkania. Bo celujesz w Miami, a wyjdzie Ci Radom. I klops – siedzisz i kombinujesz, co zrobiłeś źle…

 • Wyszło mi o 3 mniej, niż mam. Ten test nie umie się bawić 🙁

 • MG

  Być może jest towarzystwo, środowisko czy też mordościana, na której ludzi obchodzi kto ile ma lat według testów Bravo Girls. Nie można tego wykluczyć, tak jak tego że kośmici latają gdzieś tam po Arkansas czy innym amerykanskim zadupiu 😛

  • A więc sugerujesz, że gdzieś na świecie jest target na tego typu aplikacje? Nie wierzę…

   Z drugiej strony – widziałem, kto to wrzucał na fejsa. To nie byli ludzie, którzy nie umią w internety 😉

   • MG

    Długo się zastanawiałem jak bardzo *&^$@%$^@ można być, żeby takie aplikacje uznać za fajne. I doszedłem do wniosku, że Człowiek jest troche jak Obama: „Yes, we can” 🙂 niestety w myśl zasady: to, że obok ciebie nie ma debili, nie znaczy ze nie istnieja 😛 Smutne to.

    • Nie mieszajmy dwóch pojęć – „wrzucić na fejsa” to nie znaczy „twierdzić, że jest fajne” 🙂 Nie zapominaj, że żyjemy w czasach, gdy rzeczy robi się dla beki z beki. Ironicznie.

     • MG

      Ale ja nie mówię o „wrzucaniu na fejsa”, ale o „wrzucaniu na fejsa dla beki” (bez ironi :P), bo mordościana (zaskakująco blisko do Mordoru, coincidence?! :P) to wylegarnia takiej właśnie „beki” 😉

     • Coś taki cięty na tego fejsa? Dla mnie to „twarzoksiążka”, dla Ciebie „mordościana”. Może za mało masz mnie w feedzie? Jakbyś miał mnie więcej, byłoby Ci lepiej – bo moje posty to same jednorożce rzygające tęczą 🙂

 • Hmm… 9 lat więcej. Ale to akurat true story.

  • Znaczy… masz 9 lat więcej, niż masz? Że co?;)

   • Tak, 9 lat więcej niż mam teraz. Damn, teraz mi to nie przeszkadza, ale za dziesięć lat już może zacząć 😀

    • No to faktycznie rekord… ale wiesz, może to działa inaczej – może to się zatrzyma i będziesz gonić? 😉

 • Olo

  Zacytuję mojego dziadka, który był bardzo mądry. „Olo, zapamiętaj. Dla mężczyzny najgorsze jest pierwsze czterdzieści lat dzieciństwa”

 • Pingback: Taki duży, a klockami się bawi! | MrCichy()