Wpół do weekendu #27 – Do siego…

Pełna losowość. Tak można określić ten wpis. Ale czego się spodziewać po ostatnim tekście w tym roku – i to jeszcze z cyklu #wpółdoweekendu?

Nie może być inaczej, skoro sama data wynika po prostu z faktu, że 1 stycznia konsulowie w starożytnym Rzymie zaczynali nową kadencję. I Juliusz Cezar stwierdził, że to dobry dzień na rozpoczęcie nowego roku. Niestety, nie znalazłem informacji, dlaczego zaczynali tę kadencję 1 stycznia.

A co jeszcze – poza imieninami Melanii oraz nową kadencją rzymskiego konsula – można świętować 31 grudnia? Chociażby urodziny koreańskiego rapera, znanego jako PSY. Tego, który złamał licznik na YouTube takim skocznym kawałkiem.

W minionym roku zaś lansował się na kacu z pewnym mało znanym muzykiem.

A skoro już wspominamy 2014 i padło hasło „psy” – to nie można zapomnieć o tym:

Natomiast muzycznie w 2014 przynajmniej jeden muzyk był happy.

Ale odchodzę od tematu. Skupmy się na 31 grudnia. Tego dnia odbył się pierwszy noworoczny koncert filharmoników wiedeńskich. Dziś grają je w Nowy Rok, ale pierwszy raz odbył się własnie w Sylwestra.

A wiecie, kiedy miał miejsce ten pierwszy koncert? W 1939. Kto wtedy rządził w Austrii? Ja nic nie sugeruję, ja tylko stawiam pytania…

No, ale Sylwester to nie tylko muzyka i naziści. To także szampan. A raczej – w polskich domach – wino musujące. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby się trochę nie pooszukiwać i nie uwierzyć, że sączymy autentycznego „domperiniona”. W tym celu lepiej uniknąć podstawowych błędów związanych z serwowaniem szampana.

OK, teraz lećcie robić się na bóstwa. Panie do fryzjera i kosmetyczki, panowie – poświęćcie 2 minuty i będziecie mieli z głowy.

No i widzimy się w sim roku!

Foto: Archie CampbellCC BY-NC 2.0

Jeśli podobał Ci się ten tekst, polub mnie na Facebooku!