Bieg w Gdyni – dla Asi

To już taka moja nowa, świecka tradycja, aby wystartować w Grand Prix Biegów Ulicznych w Gdyni. Zaczynam oczywiście w najbliższą sobotę Biegiem Urodzinowym. Wiele osób dziwi to, że można biegać na takim mrozie, ale to jedyny sposób, aby się rozgrzać. Takich jak ja, będzie kilka tysięcy.

Liczę też, że będzie sporo kibiców. Jeśli przyjdziecie, zobaczycie wśród biegaczy kilkadziesiąt osób w koszulkach z logiem LOTOS. Ja również będę biegł w takiej koszulce – a jeśli sprawdzicie listę startową, to zobaczycie, że jako swój klub biegowy, zamiast tradycyjnie „Gdanskzdolu.pl” wpisałem „LOTOS Running Team”.

Dlaczego? Pozwolicie, że posłużę się słowami informacji prasowej, jaką otrzymałem od mojego pracodawcy.

Każdy z 80 pracowników LOTOSU, którzy zgłosili się do biegu, pomoże Joannie Jasińskiej w walce z rakiem. Asia na co dzień pracuje w biurze zarządu spółki w Warszawie.

WP_000975

Dzięki przychylności Grupy LOTOS mamy wyjątkową okazję aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Wspólny bieg na dystansie 10km na pewno będzie pozytywnym wspomnieniem dla debiutantów, a pomoc którą możemy wybiegać dla Asi nie pozostanie bez wpływu na naszą motywację podczas zawodów – mówi Łukasz Minuth z LOTOS Running Team.

Grupa LOTOS postanowiła przekazać określoną sumę na konto 30-letniej Asi za każdego swojego pracownika, który weźmie udział w Urodzinowym Biegu Gdyni i go ukończy. To dodatkowo zmotywowało pracowników LOTOSU do wzięcia udziału w biegu.

Przez kilka tygodni w firmowym intranecie informowaliśmy koleżanki i kolegów w jaki sposób mogą przyłączyć się do naszej akcji – opowiada Anna Fedak, szef biura zarządu Grupy LOTOS S.A. – Ilość zgłoszeń przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie każda z tych osiemdziesięciu osób jest wytrawnym biegaczem, ale najważniejsze jest to, że chce pomóc. 8 lutego, jak jedna drużyna, zameldujemy się w Gdyni i pobiegniemy dla Asi. Wiem, że ona zrobiłaby to samo dla każdego z nas.

[pullquote]Nie każda z tych osiemdziesięciu osób jest wytrawnym biegaczem, ale najważniejsze jest to, że chce pomóc.[/pullquote]

Trzy lata temu Asia zachorowała na złośliwy nowotwór przewodu pokarmowego. Przeszła kilka operacji, 38 kursów chemioterapii, konsultowała się najlepszymi onkologami, aż doszła do miejsca, gdzie NFZ odmówił nowych form leczenia. Za specjalistyczna terapię w Niemczech musi płacić sama a my możemy jej w tym pomóc.

W grudniu 2013 r. założyłam subkonto w Fundacji Avalon, by każdy, kto chce mnie wspomóc, mógł przekazać środki – opowiada Asia. – Do dziś wpłynęło 18 tys. zł. Potrzebuję Waszej pomocy, by móc dalej się leczyć. Każdy z Was może przyczynić się do tego, bym mogła walczyć.

Ww. środki pomogą sfinansować tzw. szczepionkę immunologiczną, którą Asia musi przyjmować dwa razy w roku. Terapię rozpoczęła już pod koniec 2013 r. Jednak NFZ nie refunduje ani samego leczenia, którego koszt wynosi 54 tys. zł rocznie, ani powstrzymującego przerzuty nierefundowanego w Europie leku STIVARGA. Jedno opakowanie na tydzień to koszt 6500 euro. Długość kuracji Asi trudno dziś przewidzieć.

Trzy lata temu „wygrałam” smutny los na loterii. Usłyszałam to, czego nikt nie chciałby nigdy usłyszeć – rak. Diagnoza była dla mnie szokiem, mrocznym koszmarem, który miał na zawsze zmienić moje życie. Ale powiedziałam sobie, że czasami nie ma wyboru. Dostajesz coś od losu. Można nazwać to przeznaczeniem, można nazwać to pechem. Ale teraz to jest moja część. I nic tego nie zmieni. Podjęłam walkę – podsumowuje Asia.

[pullquote]Podjęłam walkę [/pullquote]

Chyba rozumiecie, że w takiej sytuacji nie mogłem biec w innych barwach? Wypatrujcie koszulek z logiem LOTOS i kibicujcie nam. Niektórzy po raz pierwszy zmierzą się z takim dystansem i samymi sobą – aby pomóc Asi. Wspierajcie ich na trasie.

Możecie też wesprzeć Asię – tym bardziej, że jak widać potrzeby są ogromne, a środki – ograniczone. Poniżej podaję numery kont, na które można dokonywać przelewów. Są też dane do rozliczania 1% podatku, ale nie zapominajcie, że te pieniądze trafią do Asi za jakiś czas. A tu liczy się każdy dzień.

Ci z Was, którzy zechcą wesprzeć Asię, mogą wpłacać pieniądze na konta:

Rachunek złotowy PLN: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
Rachunek walutowy EUR: IBAN: PL07 1600 1286 0003 0031 8642 6021
Rachunek walutowy USD: IBAN: PL77 1600 1286 0003 0031 8642 6022
Z dopiskiem: „Jasińska – 2483”
KRS dla 1%: 0000270809

BNP Paribas Bank Polska SA
Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym,
Michała Kajki 80/82 lok. 1,
04-620 Warszawa

Widzimy się w sobotę w Gdyni?

Jeśli podobał Ci się ten tekst, polub mnie na Facebooku!