Jak prawidłowo reagować na brak prądu?

Łyżka koparki lub złodzieje złomu. Albo skrajne warunki pogodowe. Przyczyny awarii prądu mogą być różne. Grunt, aby zareagować na nią godnie.

Na szczęście jestem tu, aby podsunąć Ci najlepsze możliwości. Jakie masz zatem opcje?

Mobilność

Wiadomo – bez prądu Facebooka nie ma. Ale od czego smartfon? W ten sposób wszyscy Twoi znajomi dowiedzą się, że nie masz prądu. O ile sami go mają – prąd lub smartfona. Są też plusy. Nauczysz się zarządzania ograniczonymi zasobami. Słabnąca bateria zmusi Cię do wyboru – jeszcze wrzucić coś na Twittera, ciemne zdjęcie na Instagrama, czy może pobić kolejny rekord w Dots?

 

Wyjście z domu

O ile za oknem jest dość jasno. Wyjdź. Zmarznij. Przypomnij sobie, dlaczego normalnie nie wychodzisz. Sprawa komplikuje się, gdy za oknem jest ciemno. Wtedy okazuje się, że przecięty kabel zasilał też uliczne latarnie. A nawet sklepy. Nie tylko nic nie kupisz, ale z pewnością potkniesz się na nierównym chodniku. I wtedy ostatecznie zrozumiesz, że wychodzenie z domu to najgorszy z pomysłów.

Książka

Ponownie – do rozważenia jedynie, gdy jest dzień. Jeśli masz w pełni naładowanego „kundelka” – wytrzymasz kilka tygodni. Jeśli jesteś z tych tradycjonalistów, którzy bez papieru nie wyobrażają sobie przyszłości, dasz radę jeszcze dłużej. Gorzej, gdy awaria dopadnie Cię w nocy. Wtedy pozostaje Ci jedynie poświęcenie swojego wzroku i czytanie przy świeczce. A skoro już jesteśmy przy temacie…

Nastrojowy klimat

Nie masz co liczyć, że awaria łaskawie zaatakuje w samo południe, przy słonecznym dniu. To z pewnością będzie wieczór, gdy będziesz robić coś ważnego. Na przykład oglądać kolejny odcinek ulubionego serialu. Nie siedź jak dzikus w jaskini. Nie planujesz chyba iść spać o jakiejś normalnej porze? Zapal masę świeczek, poczujesz się prawie, jakby prąd był. I wtedy zrozumiesz, że masz tylko świeczki. Bo telefon się rozładował, DVD czy komputera nie uruchomisz… zostaje Ci tylko granie na gitarze. Której i tak nie masz.

2013-12-21 prąd 010

 

Seks

Skoro masz już przytulny klimat, wykorzystaj to. Jasne, nie jest to rozwiązanie na długą awarię. Nawet całej krótkiej w ten sposób nie spędzisz. Ale zawsze to dwie minuty jakiegoś zajęcia. Tylko uważaj, żeby taka przymusowa oszczędność prądu nie odbiła się czkawką dziewięć miesięcy później. Bo lepiej na płodność od przymusowego zaciemnienia działa tylko godzina policyjna. O czym wie wyż demograficzny z okresu stanu wojennego.

Na nadchodzące Święta życzę Ci przetestowania wszystkich powyższych metod – zwłaszcza wtedy, gdy prąd i tak będzie. Oderwij się od internetów. Spędź ten czas z bliskimi. Jakby co – zawsze zostaje Ci smartfon.

Jeśli podobał Ci się ten tekst, polub mnie na Facebooku!