1% dla Marcina!

Jak co roku, od dwóch lat, pokazuję Wam Marcina i jego historię – namawiając jednocześnie do przekazania 1% podatku właśnie dla tego chłopca. Także w tym roku oddaję na łamach swoich blogów głos mamie Marcina i liczę, że przekażecie mu swoją darowiznę z podatku.

Marcin ma 10 lat, w wieku 3 lat został zdiagnozowany jako dziecko autystyczne. Dzięki wieloletniej, intensywnej i zróżnicowanej terapii poczynił ogromne postępy i obecnie jest tzw. autystą wysokofunkcjonującym, o przeciętnym zasobie wiedzy i inteligencji. Uczęszcza do III klasy szkoły podstawowej, gdzie uczy się przy pomocy terapeutki-nauczyciela wspomagającego. Największym problemem Marcina są nadal zaburzenia sensoryczne (min. nadwrażliwość na dźwięki, podwrażliwość dotykowa), stereotypie, echolalie, a także brak umiejętności w zakresie komunikacji społecznej (nie rozumie sytuacji i norm społecznych).

Osiągnięcia Marcina od momentu postawienia diagnozy są ewidentne i wyraźnie związane z powadzoną rehabilitacją. Koszty terapii dziecka z autyzmem są bardzo wysokie (z leczeniem i odpowiednią dietą sięgają kilku tysięcy złotych miesięcznie) i przekraczają możliwości naszej 5-cio osobowej rodziny.  Dlatego też będziemy bardzo wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą pomoc.

Adres podstrony Marcina w Fundacji:  http://www.dzieciom.pl/8792

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Marcina:

– Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać KRS: 0000037904

– W pozycji „Informacje uzupełniające” należy wpisać: 8792 STAROST MARCIN

Gdyby ktoś chciał i mógł (zamiast lub oprócz 1%) przekazać na rzecz Marcina darowiznę, w przelewie należy zawrzeć informacje:

– nazwa odbiorcy: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” UL. ŁOMIAŃSKA 5 WARSZAWA

– nr rachunku odbiorcy: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

– tytułem: 8792 STAROST MARCIN – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

Jeśli podobał Ci się ten tekst, polub mnie na Facebooku!