Podsumowanie tygodnia VI – ten, w którym nic się nie działo

Kolejny tydzień za nami. A właściwie – trzy małe, jednodniowe tygodnie. Nic dziwnego, że przy takim zagęszczeniu dni wolnych trudno znaleźć coś ciekawego w mediach.

Oczywiście, pojawiła się kwestia bojkotu Euro 2012 na Ukrainie. A to wszystko z powodu więzionej pięknej Julii. Obraziła się Austria, obraziła się Holandia, Niemcy cały czas zachęcają kolejne kraje do olania imprezy na Ukrainie. Mam podejrzenie, że to wszystko po to, aby było wiele wolnych miejsc dla niemieckiej delegacji. Ktoś nawet podsunął samemu Prezesowi pomysł bojkotowania turnieju – co oczywiście spowodowało zupełnie przeciwną reakcję premiera. Inna sprawa, że premier niejako automatycznie zajął stanowisko przeciwne do Kaczyńskiego, a powinien najpierw, jak to ma w zwyczaju, poczekać na wyniki sondaży.

Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkich, którzy sądzą, że bojkot ukraińskiej części Euro może coś zmienić. Mam też dla nich złą wiadomość – święty Mikołaj nie istnieje.

Najlepsze jest to, że Niemcy apelują o przeniesienie części mistrzostw do nich. I wiecie co? Gdyby tak się stało, Niemcy poradziliby sobie lepiej od nas. Tym większy mamy interes w tym, aby jednak pozwolić na rozegranie tych kilku meczów na niegościnnej, ukraińskiej ziemi.

Pozostając w klimacie mistrzostw – trener Smuda ogłosił skład kadry. Zapewne mógłbym to skomentować, gdybym się tym przejmował. A tak – no jest jakaś kadra. Czekam na jej wszystkie trzy mecze podczas turnieju. Druga okołoturniejowa wiadomość to wybór oficjalnej, polskiej piosenki na Euro 2012. Wygrał rewelacyjny zespół Jarzębina z piosenką “Koko Euro spoko”. Utwór wygrał w demokratycznym głosowaniu, a histeryczne reakcje niektórych każą nam zastanowić się, czy ta cała demokracja nie jest nieco przereklamowana? Tymczasem utwór podbija polskie serca i jest spoko.

Miniony tydzień to także Dzień Flagi,. Na ten temat jednak wolałbym się nie wypowiadać. Dla wielu z nas flaga na maszcie przed domem to żadna świętość. I to jest prawdziwie smutne. Ale może to się zmieni?

Jeśli podobał Ci się ten tekst, polub mnie na Facebooku!
 • Vero!

  zapomniałeś dodać o wyborach we fr, gdzie zwyciężył olandą, spychając na bok fransuła ( którego nie lubię) i karli (której lubię kilka piosenek).

  i nie zapominajmy o śląsku.
  śląsk wrocław pany!

  • My tu w Gdańsku się bardzo ze zwycięstwa Wrocka cieszymy. Trzej królowie wielkich miast…

   Nie zapominaj, kto odebrał Legii szansę na mistrza:)

   Wybory we Francji mnie nie ruszają. O tym trąbił każdy. A jaki to ma wpływ na nasze życie? Żaden. Natomiast takie „Koko – spoko” to, patrząc po ilości wylanego nad nim atramentu, jest kluczową sprawą w Polsce.

 • taktyczny

  Tydzień tak piłkarski, że zaczyna być ciekawie. Pmiętam już takie czasy, kiedy wszystko dookoła się waliło, a w mainstreamie połowa wiadomości to sport i okolice. Stąd mam taką teorię, że jak w mediach głos mają po równo premier, prezydent i ogólnokrajowy trener kopaczy, to będzie się działo…

  • Vero!

   taktyczny, kiedy to było!
   wyciągasz takie zamierzchłe historie, że doprawdy 😉
   ludzie tak długo nie żyją 😀

  • Ty masz teorię? Ja to mam teorię po jednym wczorajszym newsie! Ale o tym dopiero w poniedziałek:)

   Przygotuj się na to, że przez najbliższe dwa miesiące piłka będzie odmieniana przez wszystkie przypadki. Ale nie ma tego złego – mniej będą trąbić o MMS:)

 • Tak na marginesie, moi drodzy Komentatorzy – rad jestem niezmiernie. Nie dość, że stara ekipa w komplecie (no, prawie…), to jeszcze szybkość reakcji imponująca. Aj low Was ol, normalnie.