Lech, Czech, Rus i Zeus – losowanie Euro 2012

Będę się chwalił, oj brzydko będę się chwalił. Ale z drugiej strony – to jest tak internetowa historia, że aż żal jej nie opublikować.

A poza tym – jestem swoim ulubionym tematem do rozmów, więc nie mogę tego przemilczeć.

Jak wiadomo (a jak nie wiadomo, to informuję), że w losowaniu grupy na Euro 2012 trafiliśmy na Czechów, Greków i Rosjan. Grupa jak grupa, pewnie gdybym się interesował więcej piłką nożną, potrafiłbym powiedzieć, czy to dobrze, czy źle. Żałuję tylko, że Holendrzy i Szwedzi nie zagrają w Gdańsku…

Ale do rzeczy. Skoro tylko dowiedziałem się, jaki jest wynik losowania (wszystko dzięki zczuba.pl), przyszedł mi do głowy taki rym, jak w tytule. No to się nim podzieliłem na “fejsie”…

A potem oczywiście na Google+ (to nieco ciekawe, bo ostatnio raczej zaczynałbym od G+).

A jeszcze potem – w końcu dzięki nim dowiedziałem się o wynikach losowania – podrzuciłem to samo hasło na Facebooku redakcji zczuba.pl – jako komentarz do ich wpisu (wszyscy komentowali, to i ja mogę).

A że redakcja czyta, co fani do nich piszą, to wkrótce koślawy zrzut ekranu zawitał na serwis…

A stamtąd już droga krótka na…

Tak jest. W czasie krótszym niż pół godziny moje hasło przyozdobiło pierwszą stronę gazeta.pl!

Lans i ogólna zajefajność spływa ze mnie jak sok ze ściętej brzozy.

EDIT: sprawa jest polityczna.

EDIT 2: OK, gdybym był w gimnazjum, to miałbym +milion do lansu. Trafiłem z moim komentarzem na Mistrzowie.org – ja to sobie w CV wpiszęUśmiech

 • verónica

  cichy! mrcichy na celebrytę 🙂

 • Kskx

  Dzisiaj przypadkowo usłyszałem to w radiu. Aż się uśmiechnąłem. Fajny bon mot, piorunem obleciał media i chyba nie umrze aż do mistrzostw, a i potem będzie przypominany. A tu proszę, autor znajomy. Teraz jak na to patrzę, to widzę nawet Twój styl. To już kolejny ogólnopolski wic po sławetnym spotkaniu na łodzi pod Juratą, prawda?:)
  Przy okazji kolejny przykład jak funkcjonują wyrobnicy mainstreamu. Monitoring sieci i lokalnych kabaretów to dla nich podstawa. Talent nie jest konieczny, jak się posadę po genach i znajomości, to utrzaymania wystarczą „zapożyczenia”.

  • Pozwoliłem sobie usunąć zdublowany komentarz, tu jedynie dodałem Twój podpis. Choć po Gravatarze widać, że to Ty:)

   Ciekawym, czy hasło przebiło się do telewizji i do prasy drukowanej?

   A spotkanie pod Juratą też tu musi kiedyś trafić. Jak tylko zadziała mi eksport na trasie Blox -> WP.

 • taktyczny

  Dzisiaj przypadkowo usłyszałem to w radiu. Aż się uśmiechnąłem. Fajny bon mot, piorunem obleciał media i chyba nie umrze aż do mistrzostw, a i potem będzie przypominany. A tu proszę, autor znajomy. To już kolejny ogólnopolski wic po sławetnym spotkaniu na łodzi pod Juratą, prawda?:)
  Przy okazji kolejny przykład jak funkcjonują wyrobnicy mainstreamu. Monitoring sieci i lokalnych kabaretów to dla nich podstawa. Talent nie jest konieczny. Jak się posadę po genach i znajomości, to utrzymania wystarczą „zapożyczenia”.
  taktyczny.
  Co to zasystem komentarzy? Możesz to wyedytować w wolnej chwili

 • Pingback: Podsumowanie roku 2011 | MrCichy()