Jak E.Leclerc rabaty przyznaje

Sprytnie.

Gdy tylko niedaleko nas miał się otworzyć super-hiper market E.Leclerc, rozpoczęta została akcja wydawania chętnym kart „Sum” – czyli takich kart programu lojalnociowego, dzięki którym z każdymi kolejnymi zakupami gromadzi się jakies srodki na tej karcie, a potem można nimi zapłacić za zakupy. Jakos tak się stało, że też bylismy chętni, więc kartę mamy. Notabene – miała mieć na wstępie przyznane 10 PLN, ale jakos super-hiper market zapomniał nam je przyznać… reklamacja zgłoszona.

Niedawno w skrzynce znaleźlismy list, który dziękował nam za posiadanie karty, używanie jej i przesyłał 4 kupony rabatowe – na 10, 15, 20 i 30 procent rabatu, przez kolejne 4 tygodnie. Warunkiem wykorzystania danego rabatu jest użycie poprzednich, czyli rabat 30% dostanę jedynie za trzy tygodnie, o ile w poprzednich tygodniach wykorzystam rabaty 10, 15 i 20. Znowu – skuszeni rabatami poszlismy na zakupy. Zapłacilismy. Kupon został złożony w kasie. W domu – konsternacja. Pani w kasie wzięła kupon, ale rabatu nie przyznała. Więc znowu – butki, kurteczka i do sklepu, aby rzecz wyjasnic.

I co się okazało? Że i owszem, 10% wartosci zakupów się pojawiło, ale…na naszej karcie „Sum”. Czyli niejako dostałem rabat, ale muszę go wykorzystać w przyszłosci w E.Leclerc.

Ja jakos inaczej rozumiem słowo „rabat”, a Wy?

Jeśli podobał Ci się ten tekst, polub mnie na Facebooku!
 • Beata

  W stu procentach rozumiem rabat dokładnie tak jak i Ty!
  Podziwiam sumienność w dokonywaniu reklamacji:)

 • Cichy

  @Beata: wiesz, jakoś nie lubimy z Najmilejszą, jak się nas robi w konia (za przeproszeniem). I choć kwota reklamacji to "tylko" 10 PLN, to ja zawsze mówię, że mieć 10 złotych, a nie mieć 10 złotych, to razem 20 złotych…

 • Beata

  aż tak dobra w rachunkach to ja nie jestem…:)

 • slawkas

  z góry odrzucam wszelkie takie propozycje. Bez łaski. obiecywany jest rabat a wciskają program lojanościowy. rozój w biały dzień.

 • Cichy

  @Slawkas: rozbój czy nie – i tak pewnie będę tam kupować, to, co mają taniej. A za jakiś czas pewnie zapłacę tą magiczną kartą…

 • Beata

  no, niestety, jest taniej…gdybym chciała robic zakupy w moim wiejskim sklepiku…poszłabym z torbami…
  ale do miasta po zakupy specjalnie też się nie opłaca pojechać, najlepiej zrobic to po drodze…wracając z pracy:)

 • Cichy

  Wkrótce przyjdzie sprawdzić patent na te rabaty – otóż czy jest możliwe zapłacenie punktami, które zostały "nabite" podczas danych zakupów…

 • Darek

  programy pseudo-lojalnościowe albo pseudo programy lojalnościowe -w e.Leclercu wprowadzili program bazujący na wybranych towarach + akcje, wydawał się ciekawy, choć każdy sklep w sieci ma inną kartę, zdziwienie przyszło po Nowym Roku, w E.Leclercu w Gdańsku przygotowali specjalny upominek z okazji Nowego Roku… miłym klientom skasowali wszystkie uzbierane punkty, więc przyznane łaskawie "rabaty cenowe" gromadzone w postaci punktów na karcie poszły w ….., personel sklepu twierdził że ponoć wisiała jakaś informacja, czy obwieszczenie – nie wiem co bo jakoś nie zauważyłem, -czuję się oszukany, -to się nazywa dobrze pomyślany program lojalnościowy?! Na pewno teraz juz będę lojalny – u konkurencji!

 • Cichy

  @Darek: ja na szczęście się dowiedziałem o kasowaniu punktów i wszystkie wykorzystałem przed końcem roku. Fakt, nie mówili o tym głośno…ale uśmiejesz się, gdy powiem Ci skąd decyzja o skasowaniu punktów. Otóż – to są jakieś kwestie podatkowe i gdyby te punkty przeszły na 2010, to sklep musiałby zapłacić od nich podatek. Więc pojechali wersją oszczędną i skasowali punkty klientów. Fajnie, nie? Nie ma to jak dobry PR:)